Vážení rodiče,

od 12.4.2021 nastoupí do škol žáci 1. stupně, a to v systému rotační výuky – týden prezenční účast ve škole, týden distanční výuka online. Výuka se uskuteční na základě dodržení podmínek stanovených MŠMT, tedy především na základě dodržování hygienických opatření a testování.

 Na 2. stupni pokračuje synchronní a asynchronní výuka na dálku.

V týdnu od 12.4. do 16.4. 2021 se budou prezenčně vzdělávat děti přípravné třídy, dále žáci 1. ročníků, 3.ročníků a žáci 5.A.

 

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy distanční formou. Uskuteční se v termínu dle školského zákona  od 6. dubna 2021 do 30. dubna 2021.

Podání žádosti

Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné i podání (tj. žádost o přijetí k základnímu vzdělávání) učinit písemně anebo v elektronické podobě. Přihlášku je tedy možné doručit následujícími způsoby:

Vážení rodiče, žáci,

MŠMT zveřejnilo finální verzi harmonogramu přijímacího řízení pro letošní školní rok. Celý dokument najdete na:

https://www.msmt.cz/file/54802/

 

Přehled důležitých termínů uvedených v dokumentu Vám uvádím zde:

do 31. 1. Žáci ZŠ podávající přihlášku do oborů vzdělání s talentovou zkouškou obdrží zápisový lístek

do 31.1. Ředitel střední školy vyhlásí 1. kolo přijímacího řízení (s výjimkou oborů vzdělání s talentovou zkouškou)

Vážení rodiče, milí žáci, zasíláme Vám informace, které se týkají organizace vzdělávací aktivity pro žáky 9. ročníků, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední školy.

 

Od 11.5.12020 je žákům umožněna osobní přítomnost ve škole, a to pouze pro účely přípravy na přijímací zkoušky. Účast žáků je dobrovolná. Všichni žáci, kteří se této aktivity nezúčastní, nadále pokračují v distanční výuce.

 

Kdo má chuť si výtvarně či literárně zasoutěžit, může se doma i ve škole zapojit do soutěže MASBOBRAVA. Případné návrhy konzultujte se svými vyučujícími a odevzdávejte do konce ledna 2023.

Deváté třídy

- gymnázia: 6 žáků
Díky úspěchu žáků bude na nejprestižnějších brněnských gymnáziích stopa modřické základní školy - Biskupské gymnázium, Gymnázium tř. Kpt. Jaroše, Gymnázium Křenová, Gymnázium Bystrc, Gymnázium Vídeňská, Moravské gymnázium.

- čtyřleté (maturitní) obory: 25 žáků
Žáci uspěli na středních školách technických (Olomoucká, Sokolská), zdravotnických (Jaselská, Merhautova), stavební (Kudelova), obchodní akademii (Kotlářská), polytechnických (Jílova), automobilní (Křižíkova), ....

Milí žáci, naše cesta kroků je u konce. Vyrazili jsme společně z Modřic do Ruska, poté jsme se přemístili do Astany, Bombaje a skončili jsme až za Singapurem. Celkem se výzvy zúčastnilo 350 žáků a 31 zaměstnanců školy Modřice a ušli jsme společně krásných 21 894 kilometrů. Kam došly jednotlivé třídy a na jakém místě se umístily, se můžete podívat sami do přiložené tabulky. Moc nás potěšilo, že se naší výzvy zúčastnila téměř celá škola, sportu zdar 😊 tělocvikáři ZŠ Modřice 😊

I během zavření škol vyučující tělesné výchovy vymýšlí pro žáky různé výzvy a úkoly. Jedním z úkolů bylo v průběhu měsíce února a března hledat po Modřicích QR kódy. QR kódy se nacházely na místech ve městě, ale i za městem – např. u Olympie, u čističky odpadních vod, a další. Nejméně dosažitelná se stala Boží muka, kam se dalo dojít jen za dobrého počasí, při dostatečné odvaze nebo důmyslnosti rodičů, kteří navlékli dětem na boty igelitové sáčky a vyrazili do náročného terénu. Kódů bylo celkem 14.

Vážení rodiče,

z důvodu zahájení stavby nebude přístupný stávající hlavní vchod do budovy, ale využívejte přímého vstupu z ulice cca 40 metrů směrem ke sportovní hale. Bude zde umístěna i poštovní schránka pro dokumenty k zápisu do 1. třídy.

 

Ředitelství ZŠ